پانورکس 
  • تصویر بردای پانورکس (OPG)، نوعی روش تصویر برداری است که پوسیدگی تاج، ریشه، بین دندانی و جزیی، عفونت های موجود در ریشه دندان ها و فک بالا و پایین را هم به طور کامل نمایان می سازد.

    در تصویربرداری بایت وینگ، تاج و استخوان بین دندانهای فک بالا و پایین همزمان دیده می‌شوند و دقیق‌ترین عکس برای تشخیص پوسیدگی بین دندانی  و تحلیل‌های استخوانی است.

    پری اپیکال یا رادیوگرافی تک دندانبرای بررسی تاج و ریشة دندانها به طور همزمان به کار می‌رود و غالباً در مواقعی که نیاز به دیدن کامل ریشة دندان وجود داشته باشد، تهیه می‌شود.

    سفالومتری نوعی روش عکسبرداری است که به منظور اندازه گیری جمجمه، فک، دندان و صورت  انجام می شود. به عکس حاصل از این روش سفالوگرام گفته می شود. سفالوگرام گرافی است که دندانپزشکان، جراحان دهان، فک و صورت از آن به عنوان نقشه درمان استفاده می کنند. سفالوگرام ارتباط بین نسج نرم و استخوان ها را نشان می دهد و به تشخیص اختلالات رشد قبل از درمان و حین درمان جهت ارزیابی پیشرفت درمان به سوی نتیجه دلخواه کمک می کند.

    مرکز تصویر برداری پزشکی پرتو طب آزما  از دستگاه پانورکس برند لوردوکس به همراه دستگاه بایت وینگ تمام دیجیتال استفاده می کند.لازم به ذکر است بخش رادیوگرافی های دندانی مرکز مجهز به سیستم تصویربرداری تک دندانی نیز می باشد.در این بخش به جهت راحتی و افزایش کیفیت و سطح سلامت بیمار از هلدرهای نگهدارنده ی فیلم استفاده می شود.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت متعلق به مركز طب آزما مي باشد