سونوگرافی 
  • سونوگرافی یک تست تشخیصی است و به آن شیوه تصویربرداری با امواج فراصوت گفته می‌شود. امواج مورد استفاده در سونوگرافی از جنس امواج صوتی هستند که ضرری برای بدن ندارد. جنس آنها دقیقا مانند صدا است ولی به علت بالا بودن فرکانس قابل شنیدن توسط گوش انسان نیستند. سونوگرافی روش تصویربرداری دردناکی نیست و در حین انجام آن، بیمار ناراحتی احساس نمیکند. برای انجام سونوگرافی، امواج صوتی با فرکانس بالا به درون بدن تابانده میشوند. این امواج بعد از برخورد به بافت های مختلف بدن بازتابیده شده و امواج بازتابش شده توسط همان دستگاه مجددا دریافت میشود.

    سونوگرافی اینترونشنال :
    نوعی سونوگرافی است که برای انجام بیوپسی، تخلیه کیست ها، سوزاندن تومورها، لیزر درمانی و گذاشتن کاتتر در داخل بدن و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مرکز به انجام خدماتی نظیر بیوپسی ارگانها و ضایعات نئوپلاستیک مجهز به دستگاه RF و بکارگیری آن به عنوان روشی نوین در درمان غیر جراحی تومورها به خصوص متاستازهای کبدی و درمان واریس می پردازد.

    مرکز تصویر برداری پزشکی پرتو طب آزما دارای سه دستگاه سونوگرافی مدل MEDISON V10 ، MEDISON V20 و GE-E8 می باشد و به طور همزمان به ارائه انواع مختلف سونوگرافی از جمله سونوگرافی های روتین ، 2 بعدی ، 3 بعدی ، 4 بعدی ، كالر داپلر ، اندوركتال ، ترانس واژینال ، برست و اینترویشن میپردازد.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت متعلق به مركز طب آزما مي باشد